Mleczne paznokcie idealne na co dzień - ulubiony lakier i delikatne zdobienia


Czerwień na paznokciach to już klasyka, zaraz za nią wyłania się lubiana przez wiele osób czerń. Jednak jeżeli chcemy nadać naszym paznokciom eleganckiego, ale przy tym delikatnego wyglądu, idealne będą lakiery mleczne. Zwykle są one półtransparentne i mają to do siebie, że wyglądają na paznokciach niezwykle schludnie. Jakiś czas temu udało mi się znaleźć idealny odcień mlecznego lakieru hybrydowego i dzisiaj właśnie o nim!


Vanilla Sky marki NeoNail to mleczny lakier wpadający w delikatny róż. Ma bardzo przyjemną konsystencję - nie jest ani za rzadki, ani zbyt gęsty, bardzo wygodnie się nim maluje i nie tworzy podczas malowania smug. Jest półtransparentny i przy nałożeniu 2-3 warstw wciąż delikatnie widoczna jest końcówka paznokcia. Efekt ten jednak zmienia się w przypadku matowego wykończenia - wtedy przy 3 cienkich warstwach paznokieć praktycznie nie przebija już przez lakier.

Poza eleganckim, ale przy tym bardzo delikatnym wyglądem, mleczne lakiery mają jeszcze jedną, znaczącą zaletę. Przy takich kolorach mniej widoczny jest pojawiający się po jakimś czasie odrost, a to dlatego, że lakier zbliżony jest wyglądem do naszej naturalnej płytki paznokcia. Ponadto takie kolory potrafią wiele wybaczyć i nawet jeżeli w okolicy skórek nie uda nam się nałożyć lakieru idealnie równo, to przy mlecznym odcieniu nie będzie to tak widoczne, jak przy bardziej wyrazistych kolorach.


Poza tymi które już wymieniłam, mleczne lakiery mają jeszcze jedną zaletę, którą osobiście uwielbiam - stanowią idealne tło do zdobień! Ja uwielbiam te delikatne lub z dodatkiem brokatowych akcentów, ale jasne paznokcie pasują również do bardziej szalonych wzorów i kolorów. Zresztą zobaczcie sami, jak różne efekty można uzyskać w zależności od dodatków, podczas gdy tło cały czas stanowi ten sam kolor - w wykończeniu błyszczącym lub matowym.


1: Vanilla Sky, czarny żel do zdobień
2: Vanilla Sky, Brown Aquarelle, Neutral, Iconic Style, czarny żel do zdobień


3: Vanilla Sky, Champagne Kiss
4: Vanilla Sky, czarny żel do zdobień


5: Vanilla Sky, Iconic Style, czarny żel do zdobień
6: Vanilla Sky, Champagne Kiss

Jestem bardzo ciekawa czy lubicie takie delikatne kolory na paznokciach oraz która stylizacja najbardziej trafia w Wasz gust!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.