Drogerie internetowe, które pakują zamówienia w ekologiczny sposób


Ponieważ sama zwracam na to dużą uwagę podczas dokonywania zakupów online, pomyślałam że dobrze by było stworzyć listę drogerii internetowych, w których możemy liczyć na pakowanie zamówień w duchu less waste. Listę tą podzielę jednak na dwie części - pierwsza z nich będzie zawierała sklepy, które pakują swoje przesyłki całkowicie ekologicznie (kartony, papier, ekologiczne wypełnienia itd), natomiast druga część to będą takie sklepy, które mogą wysłać nam zamówienie z dodatkiem nieekologicznego wypełnienia (np folia bąbelkowa), jednak deklarują one, że jest to jedynie wykorzystanie materiałów, które trafiają do nich (np w przesyłkach od dostawców) - czyli prawdziwe zero waste, które moim zdaniem warto wspierać i promować.


Drogerie internetowe, które pakują swoje zamówienia bez plastiku:Drogerie internetowe, które pakują w duchu zero waste, wykorzystując materiały z dostaw (niekoniecznie ekologiczne):

- Betterland (drogeria-ekologiczna)


Wpis ten powstał z pomocą moich obserwatorów na Instagramie. Jeżeli znasz jeszcze jakąś inną drogerię internetową, która pakuje swoje zamówienia w ekologiczny sposób, lub masz inne informacje o tych już wymienionych, to daj proszę znać w komentarzu. W miarę możliwości będę tę listę aktualizować.

Mam nadzieję, że lista okaże się przydatna!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.