Plakaty - jak szybko odmienić wnętrze i dodać mu charakteru


Wynajmowane mieszkanie ma jedną, podstawową wadę - nie można go urządzić tak do końca po swojemu. Ale dzięki dodatkom zdecydowanie można odmienić nieco jego styl i dodać mu charakteru. Czasem wystarczą nowe poszewki na poduszki albo wazon w innym kolorze, żeby wnętrze zyskało na świeżości i wydawało się jakby odnowione. Podobnie działają plakaty - ze względu na ogromny wybór wzorów, można nimi uzupełnić wystrój, albo wręcz go stworzyć. 


Kocham białe ściany, ale puste mogą dawać ten niechciany efekt chłodu, które we wnętrzach wręcz nie znoszę. Lubię wnętrza proste i schludne, ale puste i bez wyrazu kojarzą mi się z hotelem z nie domem. W domu oczekuję czegoś, co powie mi trochę o jego domownikach, da znać że tam są i jaki mają gust. Oczekuję też przytulności, którą często dość trudno uchwycić i nazwać, czy też wyznaczyć konkretny przedmiot za nią odpowiedzialny, ale jak juz rozgości się w domu - to na pewno będzie można ją poczuć.

Plakaty to taki fajny złoty środek - z jednej strony są tylko ozdobą, ale jednocześnie mogą pozwolić na wyrażenie siebie i swojego stylu, zainteresowań czy po prostu walorów estetycznych. Mogą być powieszone równo obok siebie, a mogą tworzyć fantazyjną mieszankę bliżej nieokreślonego kształtu. Ścianę może wypełniać jedna duża ramka, albo kilka małych. Mogą wisieć, stać na biurku albo opierać się o ścianę. Możliwości mamy wiele i w zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Zresztą zobaczcie sami, w jak różny sposób można je fajnie zaaranżować!


To co muszę przyznać z czystym sumieniem to fakt, że na stronie Desenio wybór plakatów jest ogromny i naprawdę ciężko się zdecydować. Przeglądając kolejne kategorie znlazłam mnóstwo wzorów i motywów które wpisywały się w mój gust - od pięknych, kwiatowych kompozycji, przez czarno-białe zdjęcia z klimatem, motywyw botaniczne, bliżej nieokreślone artystyczne rysunki po proste i minimalistyczne plakaty z napisami czy modne od dłuższego czasu mapy znanych miast. Jednak poza samymi plakatami, niemały wybór mamy również w przypadku ramek - tradycyjne białe i czarne, różne odcienie drwena albo coś bardziej glamour - złoto, które doda "tego czegoś". Ponadto możemy też dokupić tzw. passe-partout, czyli obramowania, dzięki którym nasz plakat nie będzie wypełniał całej ramki. Moim zdaniem tworzy to bardzo estetyczny i taki "czysty" efekt, choć oczywiście jest to kwestia gustu. Do wyboru mamy obramowania w trzech kolorach - białym (który wybrałam ja), czarnym oraz jasnoszarym.


Osobiście zdecydowałam się na kilka plakatów. Gwiazdą są przepiękne, różowe kwiaty w dużym formacie, a do nich dobrałam dwie mniejsze wersje - ciemne, kolorowe kwiaty oraz zdjęcie z Paryżem w tle, które niesamowicie mnie ujęło! Ponadto abstrakcyjne wzory na pastelowym tle, któe będą pasować niemal do każdego wnętrza. Do całości dobrałam jasne, drewniane ramki, które idealnie pasują zarówno do samych plakatów, jak i naszych jasnych wnętrz. Na koniec mam jeszcze dla Was informację. Marka Desenio specjalnie dla moich czytelników przygotowała kod rabatowy - MINIMALNIEE, który obniży cenę plakatów o 25% (z wyjątkiem ramek oraz plakatów z kolekcji Handpicked/Collaborations/Spersonalizowane). Kod będzie ważny od 2 do 5 lipca włącznie!

- WPIS POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKĄ DESENIO -


Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.