Marki kosmetyczne, którym możemy oddać opakowania po zużytym produkcie


Tego typu zestawienie chodziło mi po głowie już od dawna. We wpisie o kosmetycznym less waste wspominałam Wam już że niektóre marki przyjmują opakowania po swoich produktach z powrotem i sama postanowiłam się przyjrzeć temu bliżej - co konkretnie możemy oddać, gdzie to zrobić i czy otrzymujemy może coś w zamian. Poniższa lista w miarę możliwości będzie aktualizowana, a jeżeli Wy znacie jakieś marki, do których mi nie udało się dotrzeć, to koniecznie dajcie znać - sprawdzę i dopiszę je do listy!


Fridge by yDe

Do marki Fridge możemy oddać wszystkie szklane opakowania, które wcześniej umyjemy. Można je wysłać lub przynieść osobiście do sklepu (ul. Kopernika 6/1, 00-367 Warszawa), nie ma natomiast możliwość oddać opakowań na wszelkiego rodzaju targach. W zamian możemy wziąć udział w programie lojalnościowym który polega na zbieraniu "kwiatków", które następnie możemy wymienić na produkty marki. W przypadku zwrotu opakowania otrzymujemy 4 takie kwiatki (przy zakupach jest to przelicznik 10zł = 1 kwiatek). Więcej informacji o programie lojalnościowym znajdziecie tutaj.

Ministerstwo Dobrego Mydła

Do sklepów MDM możemy oddać szklane opakowania, które zostaną wcześniej oczyszczone oraz pozbawione wszelkich elementów plastikowych (pipety, nakrętki, atomizery). Na ten moment marka ma dwa sklepy stacjonarne, oba w Warszawie (ul. Dzielna 15 i stoisko w Galerii Mokotów). W przypadku gdy jednorazowo zwrócimy minimum 5 pustych szklanych opakowań, przysługuje nam rabat w wysokości 5% na cały rachunek. Nie łączy się to jednak z innymi promocjami, nie podlega wymianie na gotówkę oraz nie może być odroczone w czasie (aby obowiązywał rabat, zakupów musimy dokonać od razu przy oddawaniu opakowań). Regulamin zwrotu opakowań MDM znajdziecie tutaj.

Creamy

Opakowania po produktach można odesłać bądź przynieść osobiście na adres ul. Chmielna 6, 00-020 Warszawa. Jako że cały asortyment marki jest w opakowaniasz szklanych, oddać możemy każdą buteleczkę po zużytym produkcie. W przypadku wysyłki marka prosi o przesłanie numeru przesyłki na creamy@creamy.pl. Opakowania możemy zwracać również na różnego rodzaju targach, a w zamian otrzymujemy od marki 5zł zniżki na kolejne zakupy za każde jedno zwrócone opakowanie.

Iossi

W momencie gdy jesteśmy w posiadaniu minimum 3 pustych opakowań po jakichkolwiek produktach marki Iossi, możemy oddać je osobiście lub wysłać na adres Kłaj 927, 32-015 Kłaj. Istnieje również możliwość oddania ich na targach (wypałniamy wtedy krótki formularz zwrotu). Nie ma znaczenia czy opakowania będą miały zakrętki, ale muszą być umyte i posiadać etykiety. W przypadku wysyłki opakowań, należy poinformować markę o tym fakcie na adres mailowy ewa@iossi.eu. W zamian za oddane opakowania marka wygeneruje nam specjalny kod, który przy kolejnych zakupach doda nam małe opakowanie serum do twarzy oraz torebkę nasion, które możemy zasiać (na ten moment jest to serum rozświetlające oraz nasionka Kocimiętki, ale marka zaznacza, że produkty te mogą być co jakieś czas zmieniane). Zwracane opakowania marka wykorzystuje do testowania nowych produktów, a te które się do tego celu nie będą nadawać, mają zostać oddane do recyklingu. Więcej informacji tutaj.

Mokosh

Opakowania po kosmetykach marki Mokosh można było jakiś czas temu oddawać w punktach partnerskich, jednak była to chwilowa akcja. Przez cały czas można jednak zwracać je bezpośrednio do producenta - wysyłając je lub dostarczając na adres Dolna 14,05-152 Kazuń Nowy z dopiskiem ZERO WASTE lub oddając na przy okazji targów kosmetycznych, na których pojawia się marka Mokosh. Więcej informacji na stronie producenta.

Yope

Butelki po produktach Yope można umyć i zgłosić się z nimi do butiku marki (Mokotowska 26 w Warszawie) lub na stoisko marki na targach, gdzie możliwe jest ponowne uzupełnienie produktem. Jeżeli jednak chcemy opakowanie zwrócić, wystarczy skorzystać z opcji "zwrot opakowań" na stronie marki i odesłać butelki do ponownego przetworzenia, otrzymując w zamian 15% rabatu na kolejne zakupy.

Mydlarnia Cztery Szpaki

Opakowania po produktach 4 Szpaki można zanieść do jednego z dwóch butików - ul. Żelazna 7 lok. U215-297 Białystok oraz Mydlarnia Cztery Szpakiul. Plac Konesera 10a lok. 24 03-736 Warszawa lub zebrać większą ilość i przesłać opakowania pocztą lub kurierem na jeden z adresów. Opakowania można zwracać marce również na targach kosmetycznych. W zamian za każde opakowanie można otrzymać 1 punkt lojalnościowy - aby tak było, wystarczy napisać wiadomość w tej sprawie na Instagramie lub na adres marketing@4szpaki.pl. Marka informaowała o tym na swoim Instagramie.

Szmaragdowe Żuki

Zabezpieczone przed potłuczeniem opakowania po produktach można zwracać na adres Szmaragdowe Żuki Marta Górska, ul. Szmaragdowych Żuków 7, 05-540 Zalesie Górne, lub oddawać osobiście na targach kosmetycznych. Opakownia przyjmują również sklepy partnerskie marki - wykaz. Za każde zwrócone opakowanie Szmaragdowe Żuki przynają 4zł rabatu na kolejne zakupy. Więcej informacji w zakładce less waste na stronie marki.

Koi Cosmetics

Opakowania można zwracać na targach bądź pod adresem Krakowskie przedmieście 14 w Warszawie - osobiście bądź wysyłkowo (w przypadku wizyty marka prosi jednak o wcześniejszą informację, ze względu na zmieniające się godziny pracy - 602374865). A jeżeli zdecydujecie się na wysyłkę, należy poinformować o tym fakcie mailowo (info@koicosmetics.pl). Za każde 4 zwrócone opakowania Koi przyznaje rabat 25zł na następne zakupy, ważny przez 14 dni. W przypadku oddania większej ilości, rabaty będą przyznawane na kolejne zakupy - przykładowo 8 opakowań to 2 rabaty po 25zł każdy. Więcej informacji znajdziecie na stronie Koi Cosmetics.


Jan Barbra

Dowolną ilość opakowań po produktach marki możemy zwrócić osobiście do sklepu, na targach lub wysłać na adres Cybulice Małe, ul. Wesoła 3705-152 Czosnów. W przypadku wysyłki otrzymamy możliwość darmowej wysyłki naszego zamówienia na terenie Polski, a dodatkowo przy każdym rodzaju zwrotu dostajemy również rabat na nasze zakupy: 5% przy oddaniu 1-2 opakowań i 10% przy 3-5 opakowań. W przypadku wysyłki należy dołączyć swój adres email, aby marka mogła nam przesłać specjalny kod uprawniający do skorzystania z wymienionych korzyści, a w przypadku oddania osobiście, rabat zostanie doliczony od razu przy zakupach. Promocje nie łączą się z otrzymanymi rabatami. Dodatkowo marka oferuje bardzo ciekawe rozwiązanie sprzedaży swoich produktów do naszych własnych opakowań! Możemy udać się z nimi osobiście do sklepu stacjonarnego lub skontaktować się z marką mailowo i po ustaleniu szczegółów, przesłać marce własne opakowania. Dzięki temu działamy nie tylko w stylu zero waste, ale mamy też możliwość kupna produktów w niestandardowych pojemnościach, na przykłąd gdy chcemy coś najpierw przetestować. Więcej informacji oraz cennik poszczegolnych produktów w przeliczeniu na mililitry znajdziecie tutaj.

Be.loved

W zamian za zwrot 5 pustych opakowań, marka odeśle nam hydrolat różany o pojemności 100ml. Opakowania można wysyłać na adres 33-300 Nowy Sącz, ul. Kochanowskiego 55a i należy o tym fakcie poinformować markę (officebeloved@gmail.com). Opakowania możemy zwrócić również na targach. Źródło informacji - punkt 5.

Lush Botanicals

Do ponownego wykorzystania szklane opakowania możemy zwracać również marce Lush Botanicals, która w zmian oferuje nam naprawdę fajną ofertę - za każde opakowanie dostaniemy rabat w wysokości 10zł na kolejne zakupy (rabat rośnie wraz z ilością oddanych opakowań - każde kolejne to dodatkowe 10zł), a przy oddaniu 10 w zamian otrzymamy kod uprawniający nas do wyboru dowolnego, pełnowymiarowego produktu z oferty. Opakowania można wysyłać na adres Wąwozowa 18 lok. 127, 02-796 Warszawa lub oddać marce osobiście przy okazji targów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Purite

Zwracać możemy oczyszczone wcześniej opakowania szklane (zostawiamy etykiety), a w zamian marka oferuje nam 10% rabatu oraz darmową przesyłkę przy kolejnych zakupach. Opakowania zwracać możemy na adres ul. Mściwoja 7/1, 52-200 Komorowice i o tym fakcie należy poinformowac marką mailowo (purite@purite.pl), załączając numer przesyłki. Poza tym opakowania możemy zwracać na targach, a już niedługo będzie to również możliwe w salonie stacjonarnym marki. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie.

Phenome

Opakowania po produktach marki można oddać do sklepu firmowego w Galerii Mokotów w Warszawie, aby mogły one zostać poddane recyklingowi i posłużyć jako opakowania do kolejnych kosmetyków. Krótka informacja na ten temat widnieje na stronie marki (punkt 11).

Kostka Mydła

Marka umożliwia zwrot szklanych opakowań, oferując nam w zamian rabat na kolejne zakupy - każde opakowania zwiększa go o 2%, przy czym maksymalnie możemy otrzmać 14% rabatu (7 opakowań). Co ciekawe, otrzymany w ten sposób rabat łączy się z innymi promocjami w sklepie marki. Przesyłać lub zanieść osobiście opakowania można na adres ul. Grochowa 26g30-731 Kraków, a w przypadku wysyłki należy pamiętać o dołączeniu karteczki ze swoimi danymi, szczególnie adresem email, aby marka miała jak przesłać obiecany kod rabatowy. Zwrotu można dokonać również na targach. Więcej informacji tutaj.

Lady of Nature

Marka naturalnych perfum, która chętnie przyjmuje z powrotem opakowania po swoich produktach. W zamian za oddanie trzech buteleczek na adres Bolesława Chrobrego 12-14, 50-255 Wrocław, otrzymamy od marki kod rabatowy w wysokości 30% na kolejne zakupy. Do przesyłki należy włożyć karteczkę ze swoim adresem email, aby marka była w stanie przesłać kod. Zwrotu możemy dokonać również osobiście bądź na targach. Źródło informacji znajduje się na stronie marki.

Nowa Kosmetyka

Oczyszczone opakowania można zwracać na adres ul. Jankego 236 40-613 Katowice wraz z informacją o swoim adresie email, na który marka prześle nam kod rabatowy do wykorzystania przy kolejnych zakupach. Opcje są trzy - za minimum 3 zwrócone opakowania otrzymamy 3% rabatu, za minimum 5 opakowań 10% rabatu a przy minimum 10 opakowaniach, otrzymujemy kod na darmową przesyłkę Pocztą Polską, do paczkomatu lub kurierem. Puste opakowania możemy też odnieść osobiście bądź przekazać marce na targach. Więcej informacji tutaj.

Kiehl's

Oddając puste opakowania po produktach (poza opakowaniami po miniaturakach i balsamach do ust) zbieramy pieczątki, które później możemy wymianieć na kosmetyki (konkretna grupa produktów w zależności od ilości zebranych stempelków). Jedno oddane opakowania to jeden stempelek. Opakowania oddajemy do salonów marki (lista sklepów). W przeciwieństwie do większości wymienionych marek, tutaj możemy oddawać również opakowania plastikowe. Więcej szczegółów oraz grupy produktów na które możemy wyminenić stempelki tutaj.

Mac Cosmetics

Słynna akcja BACK2MAC - za zwrot dowolych 6 oapkowań po kosmetykach do makijażu marki Mac, możemy wybrać sobie dowolną, pełnowymiarową pomadkę do ust. Źródło informacji.
Informacje dodatkowe
Pamiętajcie, że w większości zwrotom podlegają opakowania szklane, dlatego jeżeli zdecydujemy się na ich wysyłkę, należy je dobrze zabezpieczyć, aby w trakcie transportu nie uległy zniszczeniu. Dodatkowo jeżeli w opisie danej marki nie zawarłam informacji o możliwości zwrotu osobistego lub na targach, to znaczy że na ten moment nie jest to możliwe (wysyłałam do marek dodatkowe zapytania w tej kwestii). Kolejność marek jest zupełnie przypadkowa.

Koniecznie dajcie znać czy korzystacie z takich możliwości! Czekam również na wszelkie informacje odnośnie innych marek - jeżeli coś wiecie to piszcie śmiało ;)

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.