Zabiegi urodowe które lubię wykonywać


Jakiś czas temu na blogu pojawił się wpis o zabiegach urodowych których nie lubię lub też o których często zapominam. Zaczęłam dość pesymistycznie, ale dzisiaj to przełamiemy - opowiem Wam co lubię robić, co sprawia mi przyjemność lub też relaskuje. Dbanie o urodę to w końcu nie same wyrzeczenia i nielubiane czynności, ale również odprężenie i pewnego rodzaju satysfakcja.


BALSAMOWANIE CIAŁA

Tak, jestem jedną z tych szalonych osób która naprawdę to lubi ;) Wiem, że wiele z Was wciąż ma problem z regularnym nakładaniem balsamu, masła czy olejku na skórę po kąpieli, nawet wiedząc że jest to dla niej przydatne. Dla mnie tożaden problem i nimal nigdy nie pomijam tego kroku w pielęgnacji. Jak często Wam wspominam - wolę te gęste, treściwe konsystencje lub olejki niż lekkie balsamiki, bo lubię gdy skóra jest odżywiona.

MALOWANIE PAZNOKCI

Pisałam Wam ostatnio że bardzo nie lubię ściągać z paznokci lakierów hybrydowych, ale malowanie nimi to zupełnie inna sprawa! Ta czynność wręcz mnie relaksuje i lekko wycisza, skupiam się wtedy i mogę nie myśleć o innych rzeczach. Nie czuję się dobrze bez lakieru na paznokciach więc tym bardziej chętnie to robię. Do hybryd przyzwyczaiłam się już na tyle mocno, że malowanie lakierami zwykłymi wychodzi mi nieco gorzej, bo tam niestety nie ma miejsca na poprawki, tak więc na ten moemnt to nimi lubię procować najbardziej.


NAKŁADANIE MASEK

Zarówno na twarz, jak i na włosy. Lubię i robię to naprawdę całkiem regularnie. W przypadku pielęgnacji włosów robię to co najmniej kilka razy w tygodniu - zaczynam od umycia włosów, nakłądam maskę i dopiero wtedy zajmuję się resztą ciała, a maska ma w tym momencie czas na działanie. Po części zamieniłam więc odżywki na maski, ale moim suchym, wysokoporowatym włosom bardzo to służy. W przypadku cery maseczka na twarzy to dla mnie zazwyczaj chwila małego relaksu, no a kto go nie lubi! Zarówno to gotowe, w proszku jak i w płachcie - wszystkie kocham!

PEELINGOWANIE

Kolejna czynność którą bardzo lubię i która wręcz sprawia mi w pewnym sensie satysfakcję. No bo też kto jej nie ma, gdy nagle, po chwili mamy pięknie wygładzoną i miłą w dotyku skórę? Uwielbiam zarówno peelingi do twarzy, zarówno te mechaniczne (ale drobne!) jak i enzymatyczne, oraz te do ciała - te wolę zdecydowanie mocniejsze i najlepiej naładowane dodatkowo olejkami, dzięki czemu skóra jest za jednym zamachem super gładka i świetnie nawilżona.


A jakie są Wasze ulubione czynności związane z dbaniem o urodę?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.