Pięknie pachnący peeling cukrowy DIY - idealny na jesień!


Dzisiaj coś dla osób, które lubią od czasu od czasu zrobić coś samodzielnie, ale jednocześnie nie chcą poświęcać na to dużo czasu i surowców. Zrobimy bardzo prosty peeling cukrowy, który będzie po pierwsze dobrze złuszczał, po drugie nawilżał a po trzecie pięknie pachniał, będąc tym samym idealną opcją na jesień ;) Podstawowa wersja to tylko 3 składniki, choć moża ją dopieścić według uznania!


Tak jak wspomniałam, peeling ten będzie super prosty w wykonaniu, gdyż tak naprawdę jedyne co trzeba zrobić, to wymieszać wszystkie skłądniki ze sobą. Bazą mojego peelingu jest cukier trzcinowy, ale jeżeli macie ochotę możecie używać białego lub zamienić go na sól. Cukier będzie odpowiadał za usunięcie martwego naskórka - wykonamy nim masaż skóry. Po niedługim czasie zacznie się na skórze lekko rozpuszczać, ale spokojnie zdążymy wykonać peeling zanim to się stanie. Za nawilżenie odpowiadają olejki i ja postawiłam na połączenie dwóch, których kompozycja sprawia, że peeling ten dodatkowo pięknie pachnie - olej śliwkowy i olej kokosowy, oczywiście nierafinowane. Olej śliwkowy pachnie marcepanem i to on gra tu główną rolę, a kokos mamy bardziej jaki tło. Razem pachną naprawdę pięknie! 


Już same te dwa olejki wystarczą, ale jeżeli macie jakieś jeszcze i chcecie z nich skorzystać, to śmiało! Ja dodałam np jeszcze po trochu olejku arganowego i makadamia, bo chciałam je zużyć ;) Jeżeli lubicie zapach cynamonu to jego dodatek również może być tutaj fajnym pomysłem. Ja akurat z niego zrezygnowałam ;)


Lubi czasem zrobić coś samodzielnie? Co myślicie o takich prostych przepisach? Koniecznie dajcie znać czy macie ochotę na więcej takich wpisów!


Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.