Manicure time: efekt wody | Lakiery hybrydowe LaBoom


Matowe paznokcie w ostatnim czasie stały się bardzo popularne i widzę je w wielu stylizacjach, jednak sama jakoś do tej pory ten trend omijałam. Wydaje mi się, że wersja błyszcząca jest bardziej wyrozumiała dla pewnych niedociągnięć, podczas gdy mat uwydatnia ewentualne nierówności. Mimo wszystko spróbowałam i... to na pewno nie jest moje ostatnie spotkanie z matowymi paznokciami ;) Dzisiaj chciałabym Wam pokazać bardzo łatwe w wykonaniu zdobienie, które przypomina mi właśnie wodę, a wszystko w wersji czarno-turkusowej, łącząc błysk z matem!


Cztery paznokcie, poza serdecznym, pomalowałam czarnym lakierem marki LaBoom - 50. Nie miałam żadnych problemów z jego rozprowadzaniem i wystarczyły mi dwie warstwy lakieru. Warto jednak uważać podczas utwardzania i przy mocnych lampach zmniejszyć trochę moc lampy, bo lakier może się zmarszczyć. Paznokcie na palcu wskazującym i kciuku pomalowałam następnie zwykłym błyszczącym Top Coatem i w ich przypadku to już koniec zabawy. Na palec wskazujący trafiły trzy warstw turkusowego lakieru LaBoom o numerku 57. Nie było żadnych problemów z jego rozprowadzaniem, jednak dla pełnego krycia najlepsze będą właśnie 3 warstwy. Tutaj już nie ma potrzeby uważania na lampę.


Paznokieć małego palca, na lepką jeszcze wartwę koloru, potraktowałam granatowym "efektem syrenki" marki LaBoom, a następnie zabezpieczyłam błyszczącym Topem. W moje ręce trafiły wszystkie trzy wersje (granatowa, złota i srebrna), jednak nie są to syrenki, a kolorowe brokaty, także ostrzegam ;) Na pozostałe dwa paznokcie nałożyłam Top Coat Matowy, również marki LaBoom. Paznokcie są po nim idealnie matowe, zaraz po przemyciu ich Cleanerem, i posłużyły mi jako tło do tytułowego zdobienia a'la woda. 


Po przemyciu matowych paznokci przechodzimy do łatwego zdobienia, do którego wykonania potrzebny będzie trdycyjny Top Coat i cienki pędzelek. Jedyne co musimy zrobić, to namalować dość nieregularne kreseczki, przypominające fale. Zwłaszcza na kolorze turkusowym efekt wygląda jak woda, jednak to na czarnym (ciemnym) tle jest on lepiej widoczny. Należy pamiętać aby przed malowaniem wzorków przemyć matowy Top, żeby było widać co malujemy ;)


Co myślicie o takim efekcie? Koniecznie dajcie znać!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.