Manicure time: Sposób na trwały manicure wykonany tradycyjnymi lakierami | United Beauty Gel Touch


Dzisiejszy post w szczególności powinien zainteresować fanki standardowych lakierów do paznokci, którym hybrydy nie zawróciły w głowie albo też osoby, które nadal w swojej kolekcji mają sporą ilość buteleczek zwykłych lakierów. Top Coat marki United Beauty to produkt, który ma sprawić, że tradycyjny manicure będzie miał trwałość niemal identyczną jak hybryda. Czy to faktycznie działa? Sprawdziłam to na sobie i śpieszę z odpowiedzią!


Marka United Beauty dopiero wchodzi na polski rynek i oferuje nam innowacyjny produkt, jakim jest Top Coat Gel Touch utrwalający manicure wykonany zwykłymi lakierami do paznokci. Różni się jednak od znanych nam dotąd utwardzaczy czy top coatów, gdyż... utwardza się go w lampie. Całość ma utrzymać się do kilkunastu dni, a przy odpowiednim nałożeniu - nie powinno być też żadnych problemów ze zdjęciem stylizacji z paznokci. Oto jak wykonać taki manicure:

1. Nakładamy bazę lub ulubioną odżywkę na paznokcie
2. Malujemy paznokcie dowolnym tradycyjnym lakierem i czekamy aż dobrze wyschnie
3. Nakładamy Top Coat United Beauty
4. Utwardzamy go w lampie
5. Całość przemywamy Cleanerem


Taki opis z pewnością nasuwa kilka pytań, na które postaram się od razu odpowiedzieć. Po pierwsze - czy to faktycznie działa? Tak, działa! Testowałam Top Coat zarówno przy manicure jak i pedicure i w obu przypadkach sprawdził się świetnie. W przypadku dłoni zwykły lakier utrzymał mi się ok 12 dni, ścierajac się jedynie delikatnie na końcówkach. Nie było żadnych odprysków czy odchodzenia lakieru. Jak dla mnie to prawdziwy sukces, zazwyczaj zwykłe lakiery trzymały mi się tak do 5-6 dni. Po 12 dniach zdjęłam lakier, gdyż odrost mi już przeszkadzał, ale gdyby nie to, spokojnie nadal mogłabym go jeszcze trochę ponosić. Czy są problemy z aplikacją? Zupełnie nie, należy jednak pamiętać, aby nakładać go na całkowicie wyschnięty już lakier. W innym przypadku lakier zmarszczy się podczas utwardzania w lampie. Czy muszę mieć dobrą lampę, aby używać tego topu? Absolutnie nie, wręcz nie widzę powodu kupowania drogiej lampy, skoro będziemy jej używać jedynie do utwardzania jednej warstwy lakieru. Dodatkowo marka United Beauty ma w swojej ofercie mały zestaw, w którego skład wchodzą Top Coat, waciki nasączone Cleanerem oraz malutka lampa działająca na USB, nadająca się do utwardzenia jednego palca. Nie jest to może najszybsza opcja, ale w przypadku jednej warstwy i tak nie jest to bardzo długi czas. A jak już o czasie mowa - w lampce tej czas utwardzania wynosi 60s. Czy ściąganie lakieru jest uciążliwe? Tutaj odpowiedź ponownie jest przecząca, gdyż jeśli nałożymy top poprawnie, na wyschnięty lakier, to będzie możliwe ściągnięcie lakieru właściwie w jednym kawałku. Nie ma potrzeby piłowania i moczenia paznokci w osłabiającym je acetonie. Jeśli jednak obawiacie się odrywania, to jak najbardziej można całość zdjąć acetonem bądź removerem, owijając palce folią z nasączonym wacikiem.


W ofercie marki mamy do wyboru cztery rodzaje Top Coatów - jeden standardowy oraz 3 z drobinkami (srebrny, złoty oraz brązowy). Każdego z nich używamy w dokładnie taki sam sposób. 

Co myślicie o tym produkcie? Używacie jeszcze zwykłych lakierów czy hybrydy zawróciły Wam w głowie na dobre? ;)

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.