Dobre nawyki w pielęgnacji cery trądzikowej i skłonnej do niedoskonałości cz. II


Jakiś czas temu podzieliłam się z Wami moimi nawykami, które pomagają mi w codziennej pielęgnacji cery trądzikowej, jednak Wasze komentarze i moje refleksje sprawiły, że dzisiaj zapraszam Was na drugą część! Tym razem ponownie mam dla Was 5 wskazówek, które warto wcielić w życie i sprawdzić na sobie, czy również się sprawdzą ;) Jeśli więc macie problemy z pojawiajacymi się niedoskonałościami, to zapraszam serdecznie!


Niedotykanie twarzy

Jedna z kluczowych kwestii. Ja niestety nadal mam z tym jeszcze problmy i często robię to bez zastanowienia, ale staram się nad tym panować ;) Niestety nasze dłonie w ciągu dnia to niestety nie jest najczystsza część ciała, a przenoszenie zarazków na skórę twarzy, która i bez tego ma skłonność do pojawiających się niedoskonałości, to na pewno nie jest dobry pomysł. Przy okazji makijaż twarzy również będzie trwalszy jeśli zrezygnujemy z podpierania się dłońmi czy pocierania twarzy w ciągu dnia, więc - same plusy!


Regularny peeling

Czy to mechaniczny - drobno lub gruboziarnisty - czy enzymatyczny, ważne żeby robić go regularnie. Pozbywanie się martwego naskórka może pomóc skórze szybciej się oczyścić, a czasem nawet zapobiec rozwinięciu się nieprzyjaciela. Oczywiście w momencie zaawansowanych zmian w grę nie wchodzi pocieranie twarzy, ale wtedy właśnie z pomocą przychodzą nam peelingi chemiczne. Pamiętajcie jednak, aby nie przedobrzyć w drugą stronę - zbyt często wykonywany peeling może zrobić więcej szkody niż pożytku! Raz, góra dwa razy w tygodniu to dość optymalna częstotliwość.

Regularne maseczki

Warto je dobierać do aktualnych potrzeb skóry. Gdy mamy dużo niedoskonałości, sięgnijmy po coś oczyszczającego. Gdy już wszystko się goi, wybierzmy coś delikatniejszego, a na ślady po zagojeniu coś rozświetlającego. Nawet skóra mocno trądzikowa potrzebuje również dodatkowego nawilżenia i odżywienia, stosowanie samych oczyszczajacych i wysuszajacych maseczek może wręcz pogłębić problem, więc wszystko z umiarem.


Punktowe stosowanie preparatów na niedoskonałości

Przy mocno aktywnym trądziku wiele osób kusi, aby wysuszający produkt, który ma przyspieszyć gojenie się nieprzyjaciół, nałożyć na całą skórę, skoro i tak krostek jest dużo. Warto jednak poświęcić chwilę i preparaty tego typu nakłądać punktowo tylko na zmiany, np za pomocą patyczka higienicznego. Wtedy zdrowa skóra wokół niedoskonałości nadal będzie miała szanse być w dobrej kondycji.

Obserwacja skóry

Najważniejszy punkt całej listy dobrych nawyków. Cera trądzikowa nie jest łatwa w obsłudze i często ma zmienne wymagania. Warto więc dokładnie się jej przyglądać i próbować odpowiadać na jej aktualne potrzeby. Metodą prób i błędów w końcu poznamy co i kiedy jej służy, a wtedy już będzie łatwiej. Gdy jest przesuszona - nawilżajmy, gdy zanieczyszczona - dogłębniej oczyszczajmy, a gdy ma lepszy okres - stosujmy delikatne produkty, żeby utrzymać dobrą passę ;)

Dodałybyście coś jeszcze do tej, w sumie, dziesięciopunktowej listy? Bardzo jestem ciekawa czy macie jeszcze jakieś inne sposoby na radzenie sobie z cerą tego typu!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.