Manicure time: Indigo Metal Manix - Silver, Light Gold, Multi Chrome | Efekt lustra na paznokciach


Tak zwany efekt lustra jest aktualnie jednym z najmodniejszych akcentów na paznokciach i większość firm wypuściła już swój produkt, dzięki któremu możemy taki efekt uzyskać. Produkt ten ma postać zazwyczaj srebrnego, bardzo dobno zmielonego pyłku. Marka Indigo ma jednak w swojej ofercie również inne pyłki, słynne Metal Manixy. Różnią się one trochę od słynnego lustrzanego efektu, ale wcale nie są przez to mniej ładne czy ciekawe! Pytałam Was niedawno czy macie ochotę na taki wpis i część z Was wykazałam zainteresowanie, więc nie zwlekając przychodzę do Was dzisiaj z prezentacją trzech pyłków Metal Manix!

Metal Manix Multi Chrome

Zacznę od tego najpopularniejszego, którym można wykonać wspomniany już efekt lustra. Multi Chrome to pyłek, który wcieramy w Top bez dyspersji, czyli taki, który nie pozostawia klejącej warstwy. Bardzo często tego typu Topy noszą nazwę No wipe. W przypadku Indigo mamy Dry Top. Pyłek najlepiej jest wcierać za pomocą gąbczastej pacynki, czyli aplikatora jak do cieni, które często znaleźć można w paletkach do makijażu oczu. Ważne jest, aby nałożony pyłek bardzo dobrze zabezpieczyć, w przeciwnym wypadku będzie się ścierał. Najlepiej nałożyć na niego 2 warstwy Topu oraz zwrócić szczególną uwagę na wolny brzeg paznockia. Posumowując:

Krok 1: Przygotowanie paznokci - matownienie, przemycie Cleanerem, nałożenie primera (opcjonalnie).
Krok 2: Nałożenie bazy. Utwardzenie.
Krok 3: Nałożenie odpowiedniej ilości warstw lakieru kolorowego i utwardzenie każdej z nich.
Krok 4: Nałożenie Topu bez warstwy dyspersyjnej. Utwardzenie.
Krok 5: Wtarcie pyłku Metal Manix Multi Chrome. Strzepnięcie nadmiaru pyłku za pomocą pędzelka lub miękkiej szczoteczki.
Krok 6: Nałożenie dwóch warstw Topu (dowolnego) oraz zabezpieczenie wolnego brzego paznokci i utwardzenie każdej z warstw. 
Krok 7: Przemycie paznokci Cleanerem (opcjonalne).

Jeśli będziemy przestrzegać tych kroków, to nie ma opcji że coś się nie uda. Najważniejsze to pamiętać o tym, aby pyłek wcierać w Top bez dyspersji, pozbyć się jego nadmiaru (w innym razie rozniesiemy go po paznokciu nakładając top i tafla już nie będzie taka idealna) oraz porządnie zabezpieczyć pyłek dwoma warstwami Topu.

→ Co się stanie, jeśli wetrzemy Multi Chrome w warstwę dysperyjną? 
Pyłek będzie wtedy wyglądał jak drobny brokat. Taki efekt też wygląda bardzo ładnie, ale nie jest już lustrzany. Na zdjęciu niżej możecie zobaczyć jak to wygląda.

→ Co się stanie, gdy wetrzemy pyłek w lakier kolorowy lub top z dyspersją, które przetrzemy Cleanerem?
Niestety wtedy pyłek nie będzie się chciał przyczepić do paznokci. Możliwe, że coś delikanie złapie, ale będzie mnóstwo dziur, a o efekcie lustra można zapomnieć.

→ Co się stanie, gdy nałożę tylko jedną warstwę Topu lub nie zabezpieczę dokładnie wolnego brzegu paznokcia?
Pyłek będzie się ścierał, odsłaniając kolor, jaki jest pod spodem. Będzie się to działo już w pierwszych dniach po zrobieniu manicure.

Metal Manix - Silver i Light Gold

W przypadku tych pyłków postępuje się tak samo, ale metoda jest już inna. Pyłek Multi Chrome ma za zadanie stworzenie upragnionego lustra, natomiast pozostałe Metal Manixy są po prostu brokatowymi pyłkami. Nakładamy jest tak samo jak efekt syrenki, wcierając je w lepką warstwę lakieru kolorowego czy Topu. Ale po kolei:

Krok 1: Przygotowanie paznokci - matownienie, przemycie Cleanerem, nałożenie primera (opcjonalnie).
Krok 2: Nałożenie bazy. Utwardzenie.
Krok 3: Nałożenie odpowiedniej ilości warstw lakieru kolorowego i utwardzenie każdej z nich.
Krok 4: Wtarcie pyłku Metal Manix w warstwę dyspersyjną (można też paznokcieć najpierw posypać pyłkiem i dopiero wtedy go wcierać). Strzepnięcie nadmiaru pyłku za pomocą pędzelka lub miękkiej szczoteczki.
Krok 5: Nałożenie dwóch warstw Topu (dowolnego) oraz zabezpieczenie wolnego brzego paznokci i utwardzenie każdej z warstw. 
Krok 6: Przemycie paznokci Cleanerem (opcjonalne).

→ Co się stanie, gdy wetrzemy Metal Manix w Top bez dyspersji?
Pyłek się nie przyczepi, lub przyczepi się w małym stopniu robiąc dziury i prześwity.

Mam nadzieję, że wyczerpałam temat i nie będziecie mieli problemu z aplikacją Metal Manixów ;) Wystarczy pamiętać o tych różnicach i wszystko powinno się udać, odmieniając zwykły manicure w coś ciekawego! Oczywiście w zależności od koloru, jaki będzie pod spodem, zawsze będą wyglądały trochę inaczej. Pamiętajcie też, że pyłki te nie nadają się do łączenia ze zwykłymi lakierami. Na nich niestety nie osiągniemy porządanego efektu.

Znacie pyłki Metal Manix? Macie jakieś w swojej kolekcji? ;)

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.