Dobre nawyki w pielęgnacji cery trądzikowej i skłonnej do niedoskonałości


Posiadaczki cery problematycznej doskonale wiedzą, że życie z nią nie jest łatwe. Nowe niedoskonałości potrafią popsuć nawet najlepszy humor. Sama mam ten problem! Jest jednak kilka dobrych nawyków, które warto praktykować, aby zminimalizować ryzyko pojawiania się nowych nieprzyjaciół. Nie jest to nic zaskakującego, ale czasem o tym zapominamy.

ODPOWIEDNIE NAWILŻANIE SKÓRY
Skóra trądzikowa czy ta, która ma skłonności do powstawania niedoskonałości bardzo często jest też skórą tłustą lub mieszaną. Nie od dziś wiadomo, że dobrą metodą na szybsze pozbycie się nieprzyjaciela jest jego poduszenie. Należy jednak pamiętać, aby takie preparaty nakładać jedynie punktowo, a nie na całą skóra. I dotyczy to też całej pielęgnacji. Skóra tłusta, gdy będzie odpowiednio nawilżona, będzie w rezultacie przetłuszczała się mniej, więc i jest szansa, że niedoskonałości będa pojawiać się rzadziej. Stosowanie więc jednocześnie mocno oczyszczajacego żelu, potem matującego toniku i kremu może tylko spotęgować problemy.

RĘCZNIKI PAPIEROWE
Żeby zachować idealną higienę, trzeba by było prać ręcznik, którego używamy do twarzy, po każdym użyciu. Niektórzy, tak jak ja, są jednak leniwi i wtedy idealną opcją są ręczniki papierowe. Używam ich już od dobrych kilku lat. Po każdym użyciu ręczniczek trafia do kosza, więc mam pewność, że zawsze sięgam po czystą sztukę. Z pewnością nie jest to ekologiczne, ale za to bardzo higieniczne.

CZYSTE PĘDZLE
Jeśli zaglądacie na blogi kosmetyczne, takie jak mój, to makijaż na pewno nie jest Wam obcy ;) Warto więc zadbać o możliwie jak najlepszą higienę podczas jego wykonywania. Czyste ręce to oczywiście podstawa, ale również pędzle wypada często myć! Najlepiej mydłem antybakteryjnym, dzięki czemu będziemy mieć pewność do ich idealnej czystości.

OPAKOWANIA Z POMPKĄ
Czy to krem do twarzy, pod oczy czy też podkład, najlepiej jeśli będzie miał pompkę. Opakowania typu air less to już w ogóle super! Nie musimy wtedy wkładać nigdzie paluszków i wprowadzać jednocześnie do środka bakterii. W przypadku air less do produktu nie dostaje się nawet powietrze, więc tym bardziej kosmetyk nie jest narażony na psucie się. Tego typu opakowania są moim zdaniem najbardziej higieniczne.

NAKŁADANIE KOSMETYKÓW KOLOROWYCH
Jeśli mamy korektor z błyszczykowym aplikatorem i mamy zamiar zakryć nim zmiany trądzikowe na twarzy, to zdecydowanie lepiej będzie nałożyć kosmetyk czystymi palcami czy też pędzelkiem, który za chwilę wyczyścimy, niż nakładać produkt prosto z opakowania. W takiem przypadku jest obawa, że zabierzemy bakterie ze zmiany i wsadzimy je do opakowania z produktem, a tego chyba nikt nie chce.

Macie jakieś swoje dobre nawyki w tej kwestii? Ja i czytelnicy chętnie poznamy Wasze rady!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.