Performance Content - szkolenie dla blogerówW poście, w którym pisałam Wam co robiłam ostatnio w wolnym czasie, wspominałam Wam o pewnym szkoleniu dla blogerów. Odbyło się ono 27 czerwca w Warszawie i dziś krótko Wam o nim opowiem. Jeśli temat Was ciekawi i chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, to zapraszam dalej.
Jak już wspomniałam, szkolenie miało miejsce w Warszawie, konkretnie w domu mediowym ZenithOptimedia i prowadzone było przez Perfomics i NewCast. Całość trwała 6h i była podzielona na cztery części: 

Współpraca agencji z blogerami 
Analiza ruchu na blogu za pomocą Google Analytics
SEO, czyli jak poprawić pozycję bloga w Google
Facebook - Planowanie, teoria i narzędzia

W pierwszej części dowiedziałyśmy się sporo o tym, w jaki sposób współpracować z agencjami czy firmami tak, aby obie strony mogły czerpać z tego korzyści. Była teoria, ale też praktyka. Na konkretnych przykładach obmyślałyśmy formy współpracy, jak i konkretne propozycje. Fajnie, jak bloger jest na tyle kreatywny, że potrafi sam wymyślić jakąć ciekawą formę przekazu informacji.

Następne dwie części były poświęcone drugiej stronie blogowania, bardziej od kuchni. Muszę przyznać, że to z tych tematów udało mi się wyciągnąć najwięcej wiedzy. Dowiedziałyśmy się jak interpretować dany w Google Analytics oraz poznałyśmy tajniki tego słynnego SEO, o którym swoją drogą nie miałam wcześniej zbyt dużego pojęcia. Bo wiecie jak to jest, komuś mogłoby się wydawać, że zrobienie zdjęć i naskrobanie kilku zdań to już cała robota. Ale jeśli zagłębić by się w temat, to od drugiej strony nie jest wcale mniej do zrobienia! 

Ostatnia, facebookowa część, dotyczyła głównie reklam. Poznałyśmy różna ich rodzaje, dowiedziałyśmy się jak można ją dostosowywać do własnych potrzeb i dostałyśmy kilka wskazówek co zrobić, aby była bardziej skuteczna.


Czy warto było pofatygować się aż do Warszawy na to szkolenie? Zdecydowanie warto. Z pewnością wiele rzeczy możemy się dowiedzieć z sieci, wystarczy coś wygooglować czy poczytać wpisy blogerów, którzy znają się na rzeczy. Poza tym jest też niezawodna mietoda prób i błędów. Są jednak dwie kluczowe kwestie, dzięki którym takie szkolenie ma ogromną przewagę. A jest to możliwość zadawania pytań (i otrzymania natychmiastowej odpowiedzi! ;)), jak i wymiana doświadczeń między blogerkami. Nie skłamię, jeśli powiem, że sporą część wiedzy wyniosłam właśnie od innych blogujących dziewczyn. Bo czy ktoś wytłumaczy nam jakieś zjawisko lepiej niż osoba, która kiedyś była w takiej samej sytuacji jak my? Chyba nie ;) 6 godzin może się wydawać smatem czasu, ale wierzcie mi, że upłynął on niewiadomo kiedy! I nie martwcie się, Zarówno posiłki jak i napoje, a nawet pyszny obiad były zapewnione, więc nikt nie siedział głodny i zły ;)


Podsumowując, jeśli prowadzicie bloga, nakał czy stronę internetową i takie zagadnienia Was interesują, chciałybyście zdobyć prkatyczną wiedzę i zwyczajnie się czegoś dowiedzieć, to serdecznie polecam Wam to szkolenie! A z tego co wiem, na pewno będzie jeszcze ku temu okazja, bo w planach są kolejne takie spotkania, a w przyszłosci być może będzie także to prowadzone internetowo, w formie webinaru ;)


Co myślicie? Wybrałybyście się na takie szkolenie? ;)


PS. W końcu dodałam na bloga Disqus! Zawsze odpisuję na każdy Wasz komentarz, ale większość z Was nie ma szansy zobaczyć odpowiedzi. Mam więc nadzieję, że taka forma ułatwi nam komunikację ;)

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.